You know that I hate winter, but these last days it hasn’t bothered me, quite the contrary. All this snow makes the city look nicer and it makes me feel like a kid again. Today we all went to visit my cousin who lives up a hill, in a very small city near Baia Mare. The view was breathtaking. And the fun we had in the snow was priceless.

Posted on by ionuca | Posted in Baia Mare, More than words can say, Pictures of you, Try walking in my shoes, With a little help from my friends

9 Responses to Just like when I was a kid

  1. by Eddie on December 20, 2010 at 2:45 am

    So lovely! :)

  2. by Yuki on December 20, 2010 at 8:49 am

    wow, that’s a winter :)
    credeam ca m-am defectat eu si nu mai simt iarna in sibiu, dar zapada nu-i decat cat sa acopere nitel masinile si trotuarul. you have there the real thing :D

  3. by Pinocchio on December 20, 2010 at 10:02 am

    Ioi, ce fain! Nu că mi-ar lipsi, că în ultimele 2-3 săptămîni tot așa a fost și la noi, dar… da, îmi lipsește oricum. Și ne pregătim să venim și noi cam tot pe acolo, și abia aștept… :-)

  4. by ionuca on December 20, 2010 at 10:48 am

    @Eddie: thank you :) Hope it will last until you arrive here :)

    @Yuki: lasă, că cică o să plouă de joi încolo şi apoi o să aveţi voi mai multă zăpadă ca noi :(

    @Pinocchio: ioi, eşti din zonă????? Pfff, noah, fain, foarte fain :)

  5. by Gracie on December 20, 2010 at 1:07 pm

    Isn’t it lovely???

  6. by Laura on December 21, 2010 at 4:34 am

    Uai, arată aproximativ identic cu felul în care îmi imaginam eu locurile din “Iarna pe uliță”, sau ca niște fragmente din peisajele hibernale ale lui Pieter Bruegel (the elder one). Cu alte cuvinte – arată absolut minunat!

    Offtopic: the book that you’re currently reading – nice pick! E aproape un statement și o formă de protest să citești asta în perioada în care majoritatea românilor masacrează porci. You go girl! :)

  7. by Doro on December 21, 2010 at 4:10 pm

    Pfai, ce derdeluş! Vreau să mă dau şi eu pe ăla!!

  8. by ionuca on December 21, 2010 at 6:02 pm

    @Gracie: yes! Too bad it’s melting already :(

    @Laura: mulţumesc mult! Cât despre carte, ar trebui să devină lectură obligatorie pentru toată lumea.

    @Doro: pffff, încă mă doare fundul :)) Nu m-am mai dat pe derdeluş de vreo 10 ani, dar a meritat!

  9. by claudia on December 22, 2010 at 7:32 am

    Vreau si eu un derdelus :((